  • Mfr # ASE10X8X4SSNK
  • Zoro # G5869719
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel 304
Finish
No. 2B
NEMA Enclosure Type
3R, 4X
Size
10 in x 8 in x 4 in
Height
10 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ASE10X8X4SSNK
Country of Origin
United States
Dimensions
Size
10 in x 8 in x 4 in
Height
10 in
Depth
4 in
Width
8 in
Body Thickness
14 ga / 1.98 mm
Door Thickness
14 ga / 1.98 mm