  • Mfr # ASE48X48X12SSNK
  • Zoro # G6832657
Material
Stainless Steel 304
Finish
No. 2B
Gauge
Body: 14 ga, Door: 10 ga
Width
48 in
Color
Unpainted
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ASE48X48X12SSNK
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
48 in
Depth
12 in
Size
48 in x 48 in x 12 in
Height
48 in
Door Thickness
10 ga / 3.6 mm
Body Thickness
14 ga / 1.98 mm