  • Mfr # ASPANKIT72
  • Zoro # G5868249
/ea
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 72 in
Sub-Category
Panels and Panel Accessories
Gauge
10 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ASPANKIT72
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
10 ga / 3.4 mm
Details
Item
Seismic Panel Mounting Kits,72 inches
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 72 in
Sub-Category
Panels and Panel Accessories
Gauge
10 ga
Color
White
Weight
23 lb
Fits Enclosure
72 in / 1829 mm