  • Mfr # A90SP36F4
  • Zoro # G5850916
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 90 x 36 in
Color
White
Gauge
12 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A90SP36F4
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
12 ga / 2.66 mm
Panel Size
39.88 x 30.81 in / 1013 x 783 mm
Details
Item
Swing-Out Panels for Free-Stand Type 4
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 90 x 36 in
Color
White
Gauge
12 ga
Weight
67 lb
Fits Enclosure
90.00 x 36.00 in / 2286 x 914 mm