  • Mfr # A7236SOF19
  • Zoro # G6813364
/ea
See details
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure Size 72.06 x 36.06 in, For Rack Size 19 in, For Use With Mfr. Model Number A727218SSFSD A727224SSFSD
Sub-Category
Mounting Accessories
Depth
24-1/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A7236SOF19
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
24-1/4 in
Thickness
10 ga / 3.4 mm
For Rack Size
19 in / 483 mm
Fits Enclosure Size
72.06 x 36.06 in / 1830 x 916 mm
Details
Item
Swing-Out Rack Mounting Frames,Fits 72.
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Sub-Category
Mounting Accessories
Color
White
Gauge
10 ga
Weight
74 lb
Use With
Max D
24.25 in / 616 mm
Panel Space
57.99 in