  • Mfr # A1212120T1T
  • Zoro # G5815304
/ea
See details
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Galvanized
Size
12 x 12 x 120 in
Height
12 in
NEMA Enclosure Type
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A1212120T1T
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Size
12 x 12 x 120 in
Height
12 in
Width
12 in
Depth
120 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm
Details
Item
Wiring Trough,Nema Type 1,12.00x12.00x
Material
Mild Steel
Finish
Galvanized
NEMA Enclosure Type
1
Color
Unpainted
Gauge
14 ga
Application
Indoor
Type
Trough
Weight
138 lb
Standards
Mounting
108 in / 2743 mm / 10.01 in / 254 mm