  • Mfr # GSM5000-200
  • Zoro # G308842330
Diameter
5 mm
Straightness Tolerance
0.010 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
GSM5000-200
Diameter
5 mm
Overall Length
200 mm
Straightness Tolerance
0.010 mm
Description
Round Rotary Shaft, Material 303 Stainless Steel, Diameter 5 mm, Overall Length 200 mm, System of Measurement Metric, Diameter Tolerance -0.005 mm, End Type Chamfered, Length Tolerance +/-0.25 mm, Material Hardness 83HRB, Straightness Tolerance 0.010 mm