  • Mfr # MOCBM-PL-20A
  • Zoro # G213829891
/ea
Key Features
Series
MOCBM-PL
Amps
5 to 30A
Circuit Breaker Type
Blade Style Circuit Breakers
Max. AIR Rating
450A at 14V DC
Width
1.22 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MOCBM-PL-20A
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Width
1.22 in
Depth
0.76 in
Height
0.24 in
Length
0.76 in
Details
Item
Circuit Breaker
Series
MOCBM-PL
Amps
5 to 30A
Circuit Breaker Type
Blade Style Circuit Breakers
Max. AIR Rating
450A at 14V DC
DC Voltage Rating
14V DC
Features
Modified Reset - Type II
Current Rating
20 A