  • Zoro # G521737185
/ea
Key Features
Overall Width (In.)
11 in
Overall Length (In.)
18.5 in
Color
Charcoal
Material
Aluminum
Overall Height (In.)
2.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G521737185
UPC #
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Width (In.)
11 in
Overall Length (In.)
18.5 in
Overall Height (In.)
2.25 in
Details
Color
Charcoal
Material
Aluminum
Item
Frying Pan
Description
The Oster Pallermo 11" Nonstick Aluminum Frying Pan is designed to last with it's legendary performance. Features a nonstick interior coating for easy food release and clean up and a Bakelite handle that stays cool while in use. Made of sturdy but lightweight aluminum material with a speckled interior and 2.25in raised sides. Compatible with gas, electric, and vitroceramic stove tops.