  • Mfr # MT15/15-CC2WA-AN
  • Zoro # G616082664
Key Features
Fastening Hardware Material
Stainless Steel
Mounting Hole Center to Center
47.5 mm
Finish
Anodized
For Use With
Flange Bolt Base, MT15 Tubes
Overall Height
25 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MT15/15-CC2WA-AN
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Height
25 mm
Through Hole Diameter
15 mm
Overall Length
87.5 mm
Overall Width
25 mm
Fastening Hardware Thread Size
M6
Square Thru Hole Size
12 mm
Details
Fastening Hardware Material
Stainless Steel
Mounting Hole Center to Center
47.5 mm
Finish
Anodized
For Use With
Flange Bolt Base, MT15 Tubes
Item
Adjustable Connector
Mounting Orientation
Vertical
Edge to Center
20 mm
Product Type
Adjustable Connector
Standards
Conflict Minerals Compliant, ISO 9001:2015, RoHS3 Compliant
Connector Type
Adjustable Two-Way Connector
Connector Body Material
Aluminum
Description
Adjustable Connector, Connector Body Material Aluminum, Connector Type Adjustable Two-Way Connector, Edge to Center 20 mm, Fastening Hardware Material Stainless Steel, Fastening Hardware Thread Size M6, Finish Anodized, For Use With Flange Bolt Base, MT15 Tubes, Mounting Hole Center to Center 47.5 mm, Mounting Orientation Vertical, Overall Height 25 mm, Overall Length 87.5 mm, Overall Width 25 mm, Square Thru Hole Size 12 mm, Standards Conflict Minerals Compliant, ISO 9001:2015, RoHS3 Compliant