  • Mfr # MT15-2W-ADJ-LV-S300-S100-BRKT-M12
  • Zoro # G010081508
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Includes
(2) 300 mm Rod with Scale, Adjustable Connector, Bracket Clamp, Clamping Lever, Mounting Base, Sensor Bracket with 12 mm Hole, Tube Caps
Standards
Conflict Minerals Compliant, ISO 9001:2015 Certified, REACH Compliant, RoHS3 Compliant
Tube Material
Stainless Steel
Application
Sensors
Mounting Bracket Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MT15-2W-ADJ-LV-S300-S100-BRKT-M12
Country of Origin
Germany
Dimensions
Tube Outside Diameter
15 mm
Bracket Mounting Hole Diameter
12 mm
Bracket Mounting Screw Size
M12
Tube 1 Overall Length
300 mm
Lever Length
45 mm
Bracket Thickness
2.5 mm
Tube 2 Overall Length
100 mm
Details
Item
Sensor Mount Kit with Handles
Includes