  • Mfr # ERJ-12ZQF1R8U
  • Zoro # G705822140
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ERJ-12ZQF1R8U
Country of Origin
Japan
Description
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 1.8Ohm, 0.9487V, 1% +/-Tol, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 2010