  • Mfr # ERJ-1TRQFR56U
  • Zoro # G705822508
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ERJ-1TRQFR56U
Country of Origin
Japan
Description
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 0.56Ohm, 0.7483V, 1% +/-Tol, 0,200Ppm/Cel, Surface Mount, 2512