  • Mfr # PV18-10LF-MY
  • Zoro # G0420312
Free Shipping & Returns
Key Features
Terminal Shape
Locking Fork
Insulation Color
Red
Insulation Type
Vinyl
Contact Material
Copper
Maximum Operating Temperature
105 Degrees C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PV18-10LF-MY
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Maximum Wire Size
18 AWG
Stud Size
#10
Overall Length
0.97 in
Width
0.3"
Width (In.)
0.33 in