  • Mfr # H200X034H1T-B
  • Zoro # G0768192
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shrink Ratio
3:1
Material
Polyolefin
Color
White
Length
0.34 in
Use with Wire Size
18 to 12 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H200X034H1T-B
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
0.34 in
Use with Wire Size
18 to 12 AWG
Width
2 in
Overall Width (mm)
50.8
Overall Height (mm)
8.6
Overall Width (In.)
2
Overall Height (In.)
0.34
Height
0.34 in
18 to 12 AWG
Details
Item
Heat Shrink Label
Shrink Ratio
3:1
Material
Polyolefin
Color
White
Temp. Range
-67° to 275°F
Min. Shrink Temp.
194°F
Shrink Tubing I.D. Before Shrinking
0.19 in