  • Mfr # HSTTV150-C
  • Zoro # G2759139
/ea
Shrink Tubing I.D. After Shrinking
3/4 in
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HSTTV150-C
Length
100 ft
Nominal Recovered Wall Thickness (In.)
0.04
Nominal Recovered Wall Thickness (mm)
1
3/4 in
Color
Black
Shrink Tubing I.D. Before Shrinking
1.5 in
Description
Heat Shrink Thin VW-1, 1.50"(38.1mm) Dia, Black