  • Mfr # HSTT200-48-5-6
  • Zoro # G2773087
Shrink Tubing I.D. After Shrinking
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HSTT200-48-5-6
Length
48 in
Nominal Recovered Wall Thickness (In.)
0.045
Nominal Recovered Wall Thickness (mm)
1.1
1 in
Color
Blue
Shrink Tubing I.D. Before Shrinking
2 in
Description
Heat Shrink Thin, 2"(50.8mm) Dia, Blue