  • Mfr # DVF14-250-C
  • Zoro # G0674698
Key Features
Insulation
Full
For Use With
Color Code
Blue
Connection Type
Crimp
Wire Range
16 to 14 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DVF14-250-C
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Length
0.81 in
Tab Size
0.250 in x 0.032 in
Height
0.12 in
Width
0.3"