  • Mfr # T050X000VXM-BK
  • Zoro # G104859754
/ea
Key Features
Color
Yellow
Material
Vinyl
Width
0.472 in
Standards
RoHS Compliant
Type
Continuous Tape
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
T050X000VXM-BK
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
0.472 in
Overall Width
0.472
Overall Length
23 ft
Details
Color
Yellow
Material
Vinyl
Standards
RoHS Compliant
Type
Continuous Tape
Description
The T050X000VXM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.50" x 23' (12 mm x 7 m). Color Black on Yellow. 1 cassette per package.