ThermTrans, Comp Lbl, Adh Polyimide, 1.50" W x, C150X025KBT, PK 5000
  • Mfr # C150X025KBT
  • Zoro # G2787875
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
White
Material
Polyimide
Number of Labels
5
Overall Height (In.)
0.25in
Overall Width (In.)
1.5in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
C150X025KBT
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height (In.)
0.25in
Overall Width (In.)
1.5in
Details
Item
Component Label
Color
White
Material
Polyimide
Number of Labels
5
Printer Type
Thermal Transfer
Label Application
General Component Labeling
Description
ThermTrans, Comp Label, Adhesive Polyimide, 1.50" W x .25" H, White, 3" Core