Invid Tech Camera, Mini-Dome Type, Focal 3.6mm PAR-C2DAR36
Camera, Mini-Dome Type, Focal 3.6mm (Discontinued)
  • Mfr # PAR-C2DAR36
  • Zoro # G5074988
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PAR-C2DAR36
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Focal Length (mm)
3.6 mm
IR Illuminator Wavelength
850 nm
Details
Item
Camera
For Use With
DVR
Lens
Fixed
Line Resolution
2 MP
Power Consumption
1 W
Luminance Factor
0 lux LED On
Type
Mini Dome
Camera Body Color
White
Digital Video Camera Image Sensor
1/3 CMOS
Mount
Ceiling, Surface, Wall
Power Supply
Not Included
Display
Color
Detection Range
Variable
Day/Night Capable
Day
Voltage
12V DC