  • Mfr # 4.00CTEF4MAU14AC17.00
  • Zoro # G111929822
Series
4MA
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4.00CTEF4MAU14AC17.00
Overall Width
22 5/8 in
Stroke Length
17 in
Bore Diameter
4 in
Rod Diameter
1 in
Series
4MA
Cushion Type
Head and Cap
Air Inlet Center to Center Distance
19 5/8 in
Maximum Operating Pressure
250 psi