  • Mfr # 2.00CTEF4MAU14AC31.00
  • Zoro # G311930024
Stroke Length
31 in
Bore Diameter
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2.00CTEF4MAU14AC31.00
Stroke Length
31 in
Bore Diameter
2 in
Overall Width
35 5/8 in
Series
4MA
System of Measurement
Inch
For Fluid Type
Air
End Cap Material
Aluminum
Number of Rods
Single Rod
Aluminum
Body Material Finish
Anodized
Piston Rod Material Finish
Chrome Plated
Standards
RoHS Compliant
Air Inlet Center to Center Distance
33 5/16 in
Maximum Operating Pressure
250 psi