  • Mfr # CLK2C-24AG-CD+FL005
  • Zoro # G312007589
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lamp Life
60,000 hr
Dimmable
No
Color Temperature
6500K
Lens Material
Tempered Glass
Overall Length
250 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CLK2C-24AG-CD+FL005
Country of Origin
Japan
Dimensions
Overall Length
250 mm
Manufacturer Warranty Length
1 yr
Overall Width
56 mm
Overall Height
23 mm
Details
Item
LED Light
Lamp Life
60,000 hr
Dimmable
No
Color Temperature
6500K
Lens Material
Tempered Glass
Switch Type
No Switch
Hazardous Location Specification
Not Rated
Maximum Operating Humidity
90% RH
Features
Mounts in All Directions, Quick-Disconnect
Number of Cord Wires
4
Includes Bulb
Built-In
Plug Type
4-Pin M12
Wattage
8.4 W
Beam Pattern
Flood
For Location
Indoor
Adjustability
Non-Adjustable
Housing Material
Aluminum Alloy
Mount Type
Bracket
Maximum Brightness
865 lm
Electrical Connection Type
4-Pin M12 Plug
Includes Mounting Hardware
Minimum Operating Temperature
-40 Degrees C
Machine Light Type
Linear
Operating Voltage
24V DC +/-10%