  • Mfr # 84-DSP-4-12-12
  • Zoro # G6334155
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Use With
Includes
Carriage Bolt Hardware
Features
Height
84"
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
84-DSP-4-12-12
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Height
84"
Overall Width
12 in
Overall Length
12 in
Overall Height
88 in
Faceplate Mounting Hole Diameter
1/4 in
Faceplate Thickness
1/8 in
Manufacturer Warranty Length
60 day
Faceplate Width
8 in
Faceplate Length
8 in
Details
Item
Dual Head Gooseneck Pedestal
For Use With
Includes
Carriage Bolt Hardware
Features
Color
Black
Standards
ADA
Finish
Powder Coated
Weight
80 lb
Material
Carbon Steel
Product Type
Truck Pedestal
Resistance Properties
UV Resistant
Description
Dual Head Gooseneck Pedestal, Product Type Truck Pedestal, Includes Carriage Bolt Hardware, For Use With Access Control Devices, Biometric Readers, Cameras, Card Readers, Entry/Exit Buttons, Housings, Intercoms, Keypads, Telephone Entry Systems, Operating Voltage Not Applicable, Overall Length 12 in, Overall Height 88 in, Overall Width 12 in, Outside Diameter Not Applicable, Material Carbon Steel, Finish Powder Coated, Color Black, Weight 80 lb, Standards ADA, Manufacturer Warranty Length 60 day