  • Mfr # P3S-NB50G-SG4
  • Zoro # G0235652
/ea
Key Features
Caster Stem Type
Friction Ring Stem
Tread Shape
Standard
Wheel Width
50 mm
Application
Retail, Industrial, Commercial, Corrosion Resistance
Stem Length
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P3S-NB50G-SG4
Country of Origin
China
Dimensions
Wheel Width
50 mm
Stem Length
1 in
Overall Height
65 mm
Stem Dia.
5/16 in
Wheel Dia.
50 mm
Swivel Radius
3 in