  • Mfr # ART36X22
  • Zoro # G3478758
/ea
Key Features
Shape
Circle
Outside Dia.
36 in
Overall Height
22 in
Color
Gray
Inside Dia.
30 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
ART36X22
Dimensions
Outside Dia.
36 in
Overall Height
22 in
Inside Dia.
30 in
Wall Thickness
3 in
Inside Diameter
30 in
Outside Diameter
36 in
Details
Item
Security Planter
Shape
Circle
Color
Gray
Material
Concrete
Finish
Lite Sand Blast
Weight
754 lb
Description
Planter Bollard, Shape Circle, Color Gray, Overall Height 22 in, Overall Width Not Applicable, Overall Length Not Applicable, Outside Diameter 36 in, Inside Diameter 30 in, Material Concrete, Finish Lite Sand Blast, Weight 754 lb, Wall Thickness 3 in