  • Mfr # ART48X30
  • Zoro # G3478618
/ea
Key Features
Shape
Circle
Outside Dia.
48 in
Overall Height
30 in
Color
Gray
Finish
Lite Sand Blast
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
ART48X30
Dimensions
Outside Dia.
48 in
Overall Height
30 in
Inside Dia.
42 in
Wall Thickness
3 in
Inside Diameter
42 in
Outside Diameter
48 in
Details
Item
Security Planter
Shape
Circle
Color
Gray
Finish
Lite Sand Blast
Material
Concrete
Weight
2,100 lb
Description
Planter Bollard, Shape Circle, Color Gray, Overall Height 30 in, Overall Width Not Applicable, Overall Length Not Applicable, Outside Diameter 48 in, Inside Diameter 42 in, Material Concrete, Finish Lite Sand Blast, Weight 2,100 lb, Wall Thickness 3 in