  • Mfr # D3305010008
  • Zoro # G215623848
Material
ABS
Color
White
Pellet Diameter - Maximum
6 mm
Hot End Nozzle Temperature - Minimum
190 Degrees C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D3305010008
Pellet Diameter - Maximum
6 mm
Pellet Diameter - Minimum
2 mm
Details
Material
ABS
Color
White
190 Degrees C
Heat Deflection Temperature
86 Degrees C
Compatible Printer Series
Piocreat and other pellet printers
Print Surface Temperature - Minimum
50 Degrees C
Print Speed - Maximum
100 mm/sec
Hot End Nozzle Temperature - Maximum
230 Degrees C
Print Speed - Minimum
20 mm/sec