  • Mfr # D3305110004
  • Zoro # G815623842
Material
PP
Color
White
Print Speed - Minimum
20 mm/sec
Pellet Diameter - Minimum
2 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D3305110004
Pellet Diameter - Minimum
2 mm
Pellet Diameter - Maximum
6 mm
Details
Material
PP
Color
White
Print Speed - Minimum
20 mm/sec
Print Surface Temperature - Maximum
110 Degrees C
Hot End Nozzle Temperature - Maximum
240 Degrees C
Pellet Shape
Cylindrical
Series
Polypropylene
Print Surface Temperature - Minimum
20 Degrees C
Hot End Nozzle Temperature - Minimum
190 Degrees C
Print Speed - Maximum
100 mm/sec