Soldering Tip, 1/16 in screwdriver tip, 900M-T-1.6D, T18-D16
  • Mfr # HS-2751
  • Zoro # G3534167
/ea
Key Features
Type
1/16 in screwdriver tip, 900M-T-1.6D, T18-D16
For Use With
Hakko FX-888E, FX-8801, 936 and 937
Application
Soldering
Material
Copper
Tip Thickness
0.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HS-2751
Country of Origin
Costa Rica
Dimensions
Tip Thickness
0.5 mm
Tip Length
14.5 mm
Tip Outside Diameter
1.6 mm
Tip Width
1.6 mm