  • Zoro # G204308121
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SP2-18ARY
Zoro #
G204308121
UPC #
Country of Origin
China
Description
PowerZone Stand Fan, 120 V, 0.54 A, Frequency Rating: 60 Hz, Wattage Rating: 65 W, 3 Speeds, 3, Sweep Angle: 90 deg, Number of Blades: 3, Plastic Blade, Blade Diameter: 18 in, Housing Material: Plastic, Black, Dimensions: 19-1/2 L x 19-1/2 W x 44 - 51 H in, Weight: 14.29 lb, Suitable for: For Household/Personal Areas