  • Mfr # 10-01CUPV19STR-2KV-GN-100
  • Zoro # G016017389
/ea
Free Shipping & Returns
Wire Size
10 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
10-01CUPV19STR-2KV-GN-100
Wire Size
10 AWG
Length
100 ft
Wire Length
100 ft
Nominal Outside Diameter
0.266 in
Voltage
2 kV
Wire Color
Green
Ampacity at Maximum Temperature
40 A
Conductor Insulation Color
Green
Description
Photovoltaic Wire, Product Type Photovoltaic Cable, Wire Length 100 ft, Wire Size 10 AWG, Connection Type Bare Wire