  • Mfr # F52944X00130X34
  • Zoro # G2848909
/ea
Key Features
Material
3% Spandex, 32% Cotton, 65% Polyester
Size
30 in x 34 in
Inseam
34 in
Fabric Weight
6.5 oz
Fits Waist Size
30 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F52944X00130X34
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Size
30 in x 34 in
Fits Waist Size
30 in
Garment Size
Regular
Details
Item
Tactical Pants
Color
Black
Material
Inseam
34 in
Fabric Weight
6.5 oz
Includes
2- Way Mechanical Stretch, Durable Water Repellent Treatment, Gripper Waistband
Garment Style
Tactical Pants
Binding
Button
Pockets
12
Closure Type
Metal Button
Fit Type
Classic
Uniform Type
General
Pant Sizing
Regular
Shirt Sizing
Description
Men Tactical Pants,30" x 34",Black