  • Mfr # F52525000138X30
  • Zoro # G6283776
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Fits Waist Size
38 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525000138X30
Fits Waist Size
38 in
Length
34"
Size
38 in
Material Trade Name
Color
Black
Inseam
30 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester