  • Mfr # F52525000140X34
  • Zoro # G6283837
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Tactical Pants
Pockets
9
Fits Waist Size
40 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525000140X34
Fits Waist Size
40 in
Length
30"
Size
40 in
Material Trade Name
Color
Black
Inseam
34 in
Garment Style
Tactical Pants
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester