  • Mfr # F52525002034X30
  • Zoro # G6284327
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Tactical Pants
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525002034X30
Fits Waist Size
34 in
Length
34"
Size
34 in
Material Trade Name
Color
Gray
Inseam
30 in
Garment Style
Tactical Pants
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester