  • Mfr # F52525002036X34
  • Zoro # G6284381
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Pockets
9
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525002036X34
Fits Waist Size
36 in
Length
30"
Size
36 in
Material Trade Name
Color
Gray
Inseam
34 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester