  • Mfr # F52528225030X34
  • Zoro # G6278395
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Canvas
Fabric Weight
8.5 oz
Material
35% Cotton Canvas, 65% Polyester
Fits Waist Size
30 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52528225030X34
Fits Waist Size
30 in
Length
34"
Size
30 in
Material Trade Name
Fabric Weight
8.5 oz
Color
Khaki
Inseam
34 in
Material