  • Mfr # F52528225032X36
  • Zoro # G6278447
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Canvas
Fabric Weight
8.5 oz
Fits Waist Size
32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52528225032X36
Fits Waist Size
32 in
Length
36"
Size
32 in
Material Trade Name
Fabric Weight
8.5 oz
Color
Khaki
Inseam
36 in
Material
35% Cotton Canvas, 65% Polyester