  • Mfr # F52525025040X36
  • Zoro # G6285431
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fits Waist Size
40 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525025040X36
Fits Waist Size
40 in
Length
36"
Size
40 in
Material Trade Name
Color
Khaki
Inseam
36 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester