  • Mfr # F52525001530X32
  • Zoro # G6283934
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Fits Waist Size
30 in
Pockets
9
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525001530X32
Fits Waist Size
30 in
Length
32"
Size
30 in
Material Trade Name
Color
Charcoal
Inseam
32 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester