  • Mfr # F52525001544X32
  • Zoro # G6284214
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
9
Fits Waist Size
44 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525001544X32
Fits Waist Size
44 in
Length
32"
Size
44 in
Material Trade Name
Color
Charcoal
Inseam
32 in
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester