  • Mfr # F52525020038X34
  • Zoro # G6284747
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Tactical Pants
Pockets
9
Fits Waist Size
38 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525020038X34
Fits Waist Size
38 in
Length
34"
Size
38 in
Material Trade Name
Color
Brown
Inseam
34 in
Garment Style
Tactical Pants
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester