  • Mfr # SHC208-40MM
  • Zoro # G822827639
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
53.9 mm
Bearing Material
Stainless Steel
Outside Dia.
80 mm
Bore Dia.
40 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SHC208-40MM
Country of Origin
China
Dimensions
Width
53.9 mm
Outside Dia.
80 mm
Bore Dia.
40 mm