  • Mfr # BDSC-3678-24-B-L
  • Zoro # G422736720
/ea
Key Features
Number of Doors
2
Load Capacity per Shelf
300 lbs/shelf
Cabinet Handle Style
Recessed Pull
Locking Points
3 Point Lock
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BDSC-3678-24-B-L
Overall Height
84 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Details
Number of Doors
2
Load Capacity per Shelf
300 lbs/shelf
Cabinet Handle Style
Recessed Pull
Color
Black
Locking Points
3 Point Lock
Finish
Number of Shelves
1
Item
Cabinet
Series
BDSC
Material
All Welded Steel
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet with plastic storage bins. Cabinet projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 1 fixed shelf. Includes 16 ea. bins size 14in x 8in x 7in and 8 ea. bins size 14in x 16in x 7in. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in H Legs. Powder Coat finish. Black..