  • Mfr # BDSC-3678-18-B-L
  • Zoro # G122716282
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Cabinet Handle Style
Recessed Pull
Overall Depth
18 in
Overall Height
84 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BDSC-3678-18-B-L
Overall Depth
18 in
Overall Height
84 in
Overall Width
36 in
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Item
Cabinet
Cabinet Handle Style
Recessed Pull
Color
Gray
Material
All welded steel
Number of Shelves
1
Finish
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet with plastic storage bins. Cabinet projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 18in Deep. 1 fixed shelf. Includes 16 ea. bins size 14in x 8in x 7in and 8 ea. bins size 14in x 16in x 7in. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in H Legs. Powder Coat finish. GRAY..