  • Mfr # BDSC-3678-18-4L
  • Zoro # G622718502
/ea
Key Features
Number of Shelves
4
Door Type
Bi-Fold
Cabinet Material
All welded steel
Overall Depth
18 in
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BDSC-3678-18-4L
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
18 in
Overall Width
36 in
Overall Height
84 in
Details
Number of Shelves
4
Door Type
Bi-Fold
Item
Cabinet
Cabinet Material
All welded steel
Color
Gray
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Cabinet Finish
Powder Coat
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet.. Projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 18in Deep. 1 fixed shelf and 3 adjustable shelves. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in Legs. Powder Coat finish. GRAY..