  • Mfr # HDSC-3672-24-4-DD
  • Zoro # G422717439
Overall Depth
24 in
Number of Doors
4
Overall Height
72 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3672-24-4-DD
Overall Depth
24 in
Overall Height
72 in
Overall Width
36 in
Details
Number of Doors
4
Load Capacity per Shelf
1,000 lbs
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Solid
Number of Shelves
Color
Red
Description
All welded steel, heavy duty double door storage cabinet. Unique design allows cabinet to be accessed from both sides. 36in Wide x 72in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,000 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..