  • Mfr # HDSC-4872-19-4-DD
  • Zoro # G722719621
Load Capacity per Shelf
1,000 lbs
Color
Gray
Overall Width
48 in
Door Type
SOLID
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4872-19-4-DD
Overall Width
48 in
Overall Height
72 in
Overall Depth
19 in
Details
Load Capacity per Shelf
1,000 lbs
Color
Gray
Door Type
SOLID
Description
All welded steel, heavy duty double door storage cabinet. Unique design allows cabinet to be accessed from both sides. 48in Wide x 72in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,000 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..